Włókniarz lepszy od Widzewa

• autor: Adams., 2012-07-21 08:36

Dobrze rozpoczęli serię meczów sparingowych przygotowujący się do nowego sezonu czwartej ligi piłkarze Włókniarza Pabianice. Podopieczni Sławomira Chałaśkiewicza pokonali 2:1 drużynę Młodej Ekstraklasy Widzewa.

Początek meczu nie był jednak udany. Pabianiczanie gola stracili już w pierwszej minucie. Straty udało się jednak odrobić z nawiązką.
  - Najważniejsze, że wygraliśmy ten mecz, chociaż nie było wcale łatwo - mówi trener Sławomir Chałaśkiewicz. - Niby to tylko Młoda Ekstraklasa, ale wiem, że ci chłopcy potrafią grać w piłkę. Cieszy mnie jednak zaangażowanie moich zawodników i to, że potrafili odwrócić losy meczu.
  Oba gole dla Włókniarza zdobył Michał Pietras, którego nowy szkoleniowiec przesunął z obrony do ataku.
  - Znam Michała z Widzewa i wiem, że dużo lepiej czuje się w przodzie, a na siłę chciano z niego zrobić obrońcę - mówi Chałaśkiewicz.
  Przy pierwszym golu 19-letni napastnik wykończył akcję Michała Bogdana, a przy drugim pokonał bramkarza łodzian strzałem głową.
  W sparingu wystapiło czterech testowanych piłkarzy, ale trener na razie nie chce zdradzać ich nazwisk. Na zajęciach nie może jednak narzekać na frekwencję, bowiem uczestniczy w nich ok. 25 zawodników.
   - Rozeszła się fama, że walczymy o awans do III ligi, więc przyjeżdżają - mówi Chałaśkiewicz. Czy żartuje? - Wcale nie. Zawsze trzeba grać o najwyższe cele, a w naszym przypadku to będzie awans - odpowiada.
  Dziś w kolejnym meczu sparingowym Włókniarz zagra z Piastem Błaszki (w Błaszkach, godz. 16.00).

Żródło: Express Ilustrowany - Bliżej Ciebie

***

Tymczasem pomocnik Włókniarza Michał Bogdan od początku tego tygodnia trenuje i stara się o angaż w III-ligowym Zawiszy Rzgów. Zawodnik wystąpił już w środowym sparingu Zawiszy z Górnikiem Łęczyca.