dzisiaj: 16, wczoraj: 25
ogółem: 1 378 387

Bez litości dla słabości

• autor: Adams., 2012-06-17 18:56

Ile bramek trzeba strzelić, żeby wygrać mecz? O jedną więcej niż rywal. Wczoraj pomimo czterech goli Włókniarz uległ Pilicy Przedbórz i na finiszu rozgrywek dał się wyprzedzić Borucie Zgierz. Oznacza to, że na obecną chwilę "Zieloni" po roku gry w czwartej lidze wracają do klasy okręgowej.

O tym, że goście nie zamierzają stosować taryfy ulgowej w tym meczu przekonaliśmy się już w drugiej minucie, kiedy to Przemysław Korytkowski strzałem z powietrza w długi róg pokonał Damiana Rzeźniczaka. Włókniarz wyrównał w 14 minucie - po wrzutce Michała Bogdana z prawej strony głową celnie uderzył Amadou Morou.

W 25 minucie po raz drugi na prowadzenie wyszli przyjezdni. Po rzucie wolnym z ok. 40 metrów piłkę głową trącił Korytkowski. Rzeźniczak odbił instynktownie nogą piłkę, jednak wobec dobitki już nie miał nic do powiedzenia. Kilkanaście minut później jeden z przedborzan strzelał głową wprost w Rzeźniczaka.

Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy arbiter podyktował dość kontrowersyjny rzut karny za faul na Grzegorzu Gorącym. Goście mocno protestowali, szczególnie sztab szkoleniowy, a trener Pilicy groził opuszczeniem boiska przez zespół. Trzeba współczuć kibicom z Przedborza, że ich ulubieńcy nie grali z podobnym zaangażowaniem przez cały sezon, bo prawdopodobnie świętowaliby awans. Można się tylko domyślać, o jakie premie grali goście i kto się do nich dokładał, no ale co nie jest zabronione, jest dozwolone. Ostatecznie "jedenastkę" wykorzystał Rafał Sulima i na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 2:2.

Druga połowa niestety toczyła się pod dyktando gości, którzy dość szybko strzelili dwie bramki, a mogli więcej. Włókniarz tylko raz poważniej zagroził bramce Pilicy - w 59 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Piotra Grąckiego piłka trafiła w słupek.

Po upływie regulaminowego czasu gry wynik brzmiał 2:4 i wtedy pikarze mając na uwadze letnią przerwę postanowili zaserwować kibicom dodatkowy bonus. Najpierw Michał Bogdan niczym brazylijczyk wyprowadził w pole pół zespołu gości, by wreszcie pokonać bramkarza. Za chwilę po drugiej stronie boiska Konrad Krawczyk przelobował Rzeźniczaka, by wreszcie w ostatniej akcji meczu do siatki Pilicy po zagraniu Michała Pietrasa trafił Kacper Kosmala.

Po 34 kolejkach Włókniarz zajął piętnaste, pierwsze spadkowe miejsce. W poprzednich sezonach jednak wcale nierzadko zdarzało się, że degradowane zespoły utrzymywały się wskutek kłopotów finansowych innych drużyn. Poczekajmy więc jeszcze, wszak nadzieja umiera ostatnia...

Włókniarz - Pilica Przedbórz 4:5 (2:2)
  0:1 - Korytkowski (2), 1:1 - Morou (14), 1:2 - Korytkowski (25), 2:2 - Sulima (42, karny), 2:3 - Strojkowski (53), 2:4 - Korytkowski (64), 3:4 - Bogdan (90+2), 3:5 - Krawczyk (90+3), 4:5 - K.Kosmala (90+4).
  Włókniarz: Rzeźniczak - Pietras, P.Grącki, K.Kosmala, Kacprzyk (46 Kozłewski) - Gorący, Bronka (83 Stępiński)), Bogdan, Sulima (83 Grzejdziak) - Morou (60 M.Kosmala), Olszewski.
  Żółta kartka: M.Kosmala.

Zobacz bramki: 1:1, 2:2, 3:4