statystyki szczegółowe

Aktualności

Można? Można!

• autor: Adams., 2012-05-13 22:16

Bardzo ważne trzy punkty zdobyli wczoraj piłkarze Włókniarza zwyciężając Zawiszę Pajęczno aż 4:0. Liczyliśmy na wygraną, ale jej rozmiary przeszły najśmielsze oczekiwania.

Pierwsze kilkanaście minut nie zapowiadało tego, co miało wkrótce nastąpić. Włókniarz po raz pierwszy zaatakował w 19 minucie, kiedy to strzał Rafała Sulimy bramkarz pajęcznian przeniósł nad poprzeczkę. Cztery minuty później Grzegorz Gorący otrzymał piłkę z głębi pola i mając przed sobą tylko golkipera celnie uderzył do siatki.

W 31 minucie po rzucie rożnym piłkę głową przed bramkę zgrał Witold Kurzawa, gdzie już czyhał Damian Kozłewski i z pięciu metrów nie dał bramkarzowi szans. Na tym nie koniec. Po czterech minutach Bartosz Bronka dobrym podaniem uruchomił wychodzącego na pozycję Michała Pietrasa, który wpadł w pole karne i niczym rasowy napastnik pokonał bramkarza Zawiszy po raz trzeci. Trzy gole w ciągu zaledwie dwunastu minut!

Po przerwie mając taki kapitał pabianiczanie nieco się cofnęli. Gościom trzeba oddać, że ambitnie walczyli o choćby honorowe trafienie. Najbliżej tego byli w 64 minucie, kiedy to uderzenie Rafała Staszczyka Damian Rzeźniczak sparował na słupek. Gola pieczętującego okazałe zwycięstwo zdobyli za to po kontrataku gospodarze. W 68 minucie Kurzawa z prawej strony zagrał przed bramkę do Kozłewskiego. Golkiper zdołał trącić piłkę, jednak dobijający Kozłewski był na miejscu i trafił do bramki. Najlepszy snajper Włókniarza mógł się pokusić o hat-tricka, jednak w 78 minucie będąc w doskonałej okazji przestrzelił.

Za tydzień Włókniarz wybierze się na wyjazdowe spotkanie z WOY-em Bukowiec Opoczyński.

Włókniarz - Zawisza Pajęczno 4:0 (3:0)
  1:0 - Gorący (23), 2:0 - Kozłewski (31), 3:0 - Pietras (35), 4:0 - Kozłewski (68)
  Włókniarz: Rzeźniczak - Ciszewski, P.Grącki, Kurzawa, M.Kosmala (70 Świątek) - Pietras, Gorący, K.Kosmala, Sulima (74 Grzejdziak) - Bronka (87 Stępiński), Kozłewski (79 Klimek).
  Żółte kartki: M.Kosmala, K.Kosmala.

Zobacz bramki: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0