dzisiaj: 97, wczoraj: 63
ogółem: 1 378 568

Włókniarz - WKS 0:2

• autor: Adams., 2012-05-03 21:38

W środowym meczu IV ligi Włókniarz uległ Wieluńskiemu Klubowi Sportowemu 0:2. Goście wykorzystując błędy pabianiczan zrobili kolejny kroczek w drodze do III ligi.

W 2 minucie Włókniarz o mało sam nie strzelił sobie gola, na szczęście Damian Rzeźniczak wykazał się refleksem. Cztery minuty później po drugiej stronie boiska głową na bramkę WKS uderzał Bartosz Bronka, jednak zbyt lekko, by zaskoczyć wieluńskiego bramkarza. Kolejną niezłą okazję gospodarze mieli w 22 minucie, kiedy to po nieźle zapowiadającej się akcji Damian Kozłewski wystawił futbolówkę na ósmy metr Bronce, który jednak bardzo źle trafił w piłkę.

W 30 minucie obrońcy "Zielonych" zgubili piłkę na dwudziestym metrze przed własną bramką, a po bezskutecznych próbach jej wybicia z linii pola karnego celnie uderzył Szymon Piotrowski. Po uzyskaniu prowadzenia goście poszli za ciosem - w 37 minucie jeden z pikarzy WKS strzelił w boczną siatkę pabianickiej bramki, a w 45 inny główkował nad poprzeczką bramki Rzeźniczaka.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Włókniarz miał możliwość doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu Grzegorza Gorącego z siedmiu metrów strzelał Michał Pietras, jednak trafił w rękę stojącego przed nim obrońcy wielunian.  Arbiter uznał rękę za nastrzeloną i nakazał grać dalej.

W dalszej części spotkania Włókniarz miał przewagę posiadania piłki, jednak próby skonstruowania jakiejś akcji kończyły się najczęściej na dwudziestym metrze przed wieluńską bramką. Goście czekali na możliwość skontrowania i nie przeliczyli się. W 72 minucie Łukasz Koper biegł z piłką od linii środkowej boiska i spokojnie pokonał Rzeźniczaka. Po tym golu emocje, których i tak za wiele nie było, w zasadzie się skończyły. W końcówce meczu IV-ligowy debiut zaliczył 18-letni Sebastian Stępiński.

Kolejny mecz Włókniarz rozegra dopiero w środę, będzie to przełożony z soboty mecz z SMS Łódź.

Włókniarz - WKS Wieluń 0:2 (0:1)
  0:1 - Piotrowski (30), 0:2 - Koper (72)
  Włókniarz: Rzeźniczak - Ciszewski, P.Grącki, Kurzawa, M.Kosmala (69 Kacprzyk) - Pietras (87 Stępiński), K.Kosmala (65 Olszewski), Bogdan (60 Morou), Gorący - Kozłewski, Bronka.
  Żółta kartka: K.Kosmala