Andrzej Dobroszek nowym trenerem Włókniarza

• autor: Adams., 2012-04-04 10:52

Wczoraj nastąpiła zmiana na stanowisku trenera drużyny seniorów Włókniarza. Nowym szkoleniowcem IV-ligowców został Andrzej Dobroszek.

Trener Leszek Rosiński pracował we Włókniarzu od rundy wiosennej rozgrywek 2009/10. W ubiegłym sezonie prowadzony przez niego zespół w imponującym stylu wygrał "okręgówkę". W IV lidze drużyna nie prezentowała się jednak najlepiej. Po trzech wiosennych meczach bez wygranej zarząd klubu zdecydował się rozstać ze szkoleniowcem.

Nowy trener Andrzej Dobroszek to postać dobrze znana pabianickim kibicom piłki nożnej. Będzie to dla niego powrót po latach - w połowie lat osiemdziesiątych niespełna trzydziestoletni wówczas szkoleniowiec prowadził "Zielonych" w rozgrywkach II ligi, a jednym z jego podopiecznych był Leszek Rosiński. Ostatnio Dobroszek przez blisko pięć lat trenował PTC, dwukrotnie będąc blisko awansu do IV ligi. Z powodu prywatnego wyjazdu po raz pierwszy z zespołem na zajęciach szkoleniowiec spotka się dopiero po Świętach. Cel, jaki postawił przed nim zarząd jest jasny - uniknięcie degradacji. Powodzenia!