dzisiaj: 78, wczoraj: 2582
ogółem: 1 377 734

Prawie jak Messi

• autor: Adams., 2012-03-14 19:17

Na pięć dni przed inauguracją piłkarskiej wiosny Włókniarz wysoko pokonał lokalnego rywala. Cztery bramki w drugiej połowie meczu strzelił Damian Kozłewski.

Zaczęło się od prowadzenia PTC. W 4 minucie mierzonym uderzeniem zza pola karnego popisał się Rafał Komorowski. Włókniarz wyrównał po kwadransie. Po ładnym podaniu z głębi pola autorstwa Michała Bogdana piłkę przejął Rafał Sulima, minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Im bliżej było końca tej części gry, tym "Zieloni" nacierali bardziej, ale mimo kilku okazji gol nie padł.

Po przerwie na plac gry weszło kilku zmienników (?), a Włókniarz wreszcie zaczął grać skutecznie. Strzelanie rozpoczął Bartosz Bronka, później trzy ciosy zadał Kozłewski wykorzystując podania Michała Kacprzyka i Patryka Olszewskiego. W końcówce meczu rozmiary porażki gospodarzy zmniejszył uderzając z dalszej odległości Michał Świderski, który wykorzystał nie najlepsze ustawienie Cezarego Bartnika. Ostatnie słowo należało jednak do Włókniarza. W polu karnym za znacznik pociągany był Bartek Janasiak, a jedenastkę pewnie wykorzystał Kozłewski.

15 goli w dwóch ostatnich meczach robi wrażenie, nawet jeśli rywale nie prezentowali IV-ligowego poziomu. W sobotę pierwsza kolejka rundy wiosennej.

PTC - Włókniarz 2:6 (1:1)
  1:0 - Komorowski (4), 1:1 - Sulima (15), 1:2 - Bronka (53), 1:3 - Kozłewski (58), 1:4 - Kozłewski (71), 1:5 - Kozłewski (75), 2:5 - Świderski (86), 2:6 - Kozłewski (90, karny).
  Włókniarz I połowa: Bartnik - Pietras, K.Kosmala. Kurzawa, Ciszewski - Bogdan, Sulima, Gorący, Świątek - Bronka, Olszewski.
  II połowa: Bartnik - Klimek, K.Kosmala, Ciszewski, M.Kosmala - Janasiak, I.Grącki, Grzejdziak, Kacprzyk - Kozłewski, Bronka (60 Olszewski).