dzisiaj: 29, wczoraj: 25
ogółem: 1 378 400

Kanonada w Łodzi

• autor: Adams., 2012-03-11 21:29

Na tydzień przed rozpoczęciem ligowych zmagań ostro postrzelali sobie piłkarze Włókniarza. Na sztucznej murawie obiektów ChKS w Łodzi ich rywalem była drużyna juniorów łódzkiego Widzewa.

Mecz zakończył się rzadko spotykanym nawet w sparingach rezultatem 9:3 (5:0). W pierwszej połowie na plac gry wybiegła jedenastka, która z drobnymi zmianami lub nawet bez może za kilka dni rozpocząć ligowy mecz z Włókniarzem Zgierz. Pabianiczanie bez większego trudu konstruowali akcje i skutecznie je wykończali. Łupem bramkowym podzielili się: Bartosz Bronka - dwie, Grzegorz Gorący, Ireneusz Grącki (rzut wolny), oraz gol samobójczy.

Po zmianie stron na boisku zameldowała się całkiem inna jedenastka graczy "Zielonych". Obraz gry nie uległ jednak zmianie, a że do zabawy w dziurawienie siatek wreszcie włączyli się także rywale, co druga akcja kończyła się golem. W 70 minucie rezultat brzmiał już 9:3 i wtedy piłkarze obu zespołów stwierdzili, że wystarczy i w ostatnich 20 minutach gry bramkarze mogli odetchnąć. Trzy bramki były dziełem Patryka Olszewskiego, jedna Damiana Kozłewskiego.

Włókniarz I połowa: Bartnik - Pietras, Ciszewski, Kurzawa, M.Kosmala - Bogdan, I.Grącki, Sulima, Świątek - Gorący, Bronka.
  II połowa: Kowalski - Klimek, P.Grącki, K.Kosmala, Janasiak - Usiak, Rubinkowski, Grzejdziak, Kacprzyk - Olszewski, Kozłewski.

W drugiej połowie bramki bronił Marcin Kowalski, 25-letni wychowanek Włókniarza grający ostatnio w PTC.

Na wtorek zaplanowano derby z PTC przełożone z ubiegłego tygodnia. Mecz odbędzie się o godz. 17.30 na bocznym boisku PTC.