dzisiaj: 21, wczoraj: 701
ogółem: 1 379 302

Zaczęli od wygranej

• autor: Adams., 2012-02-12 21:35

Mimo ostro dającego się we znaki mrozu piłkarze Włókniarza rozpoczęli cykl gier kontrolnych. Wczoraj na sztucznym boisku w Zduńskiej Woli pokonali LKS Kobierzycko 3:2.

Włókniarz rozpoczął w zestawieniu: Szczegodziński - K.Kosmala, Ciszewski, Olszewski, Kacprzyk - Bogdan, I.Grącki, Glapski, Świątek - Thierry, Bronka. W trakcie gry na boisku zameldowali się także: M.Kosmala, Pietras, Kurzawa, Usiak, Sulima, Kozłewski.

W trakcie meczu trener Leszek Rosiński sprawdzał przydatność do gry nowych zawodników. Oto oni: Krzysztof Ciszewski (ur. 1983), obrońca grający ostatnio w WOY-u Opoczno, Damian Glapski (ur. 1991), pomocnik z młodzieżowego zespołu ŁKS, oraz Thierry. Zdecydowanie najmniej wiadomo o grającym w ataku ciemnoskórym piłkarzu. W pierwszej połowie testowany napastnik trzykrotnie stawał przed szansą zdobycia gola, jednak przegrywał pojedynki z bramkarzem rywali.

Do przerwy Włókniarz prowadził jedną bramką. W 19 minucie po centrze z lewej strony Michała Kacprzyka strzałem głową akcję zamknął Kacper Kosmala. LKS Kobierzycko doprowadził do wyrównania w 68 minucie, ale już po upływie kilku minut pabianiczanie objęli dwubramkowe prowadzenie. Najpierw po rzucie rożnym wykonywanym przez Kacprzyka ponownie głową trafił Rafał Sulima, a chwilę potem do siatki celnie strzelił Patryk Olszewski. Przeciwnicy zmniejszyli rozmiary porażki tuż przed końcem gry wykorzystując błąd młodego bramkarza "Zielonych".

Włókniarz - Kobierzycko 3:2 (1:0)
  1:0 - K.Kosmala (19), 1:1 - ? (68), 2:1 - Sulima (74), 3:1 - Olszewski (77), 3:2 - ? (85).

Za tydzień Włókniarz spotka się z Borutą Zgierz.