statystyki szczegółowe

Aktualności

Zjednoczeni - Włókniarz 3:1

• autor: Adams., 2011-10-16 11:07

Czwartej z rzędu ligowej porażki doznał Włókniarz ulegając w sobotnim meczu wyjazdowym Zjednoczonym Stryków 1:3 (0:1).

Był to kolejny słabiutki występ pabianiczan, którzy przez blisko 80 minut gry nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką rywali. Już w 9 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Szczepan Bartosik wyszedł sam na sam z Damianem Rzeźniczakiem, minął go i trafił do siatki. Mimo utraty gola Włókniarz nie był w stanie przejąć inicjatywy. Zjednoczeni nie prezentowali nic wielkiego, jednak dzięki większemu zaangażowaniu i walce częściej byli przy piłce.

Mecz rozstrzygnął się kilka minut po przerwie. W 52 minucie po podaniu Mariusza Gajka akcję strykowian skutecznie wykończył ponownie Bartosik, a trzy minuty później Robert Król wrzucił piłkę za kołnierz Rzeźniczakowi podwyższając na 3:0

W 78 minucie na 60 sekund przebudzili się goście. Najpierw po rzucie wolnym głową uderzał Bartosz Bronka, lecz bramkarz Zjednoczonych zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Egzekwujący korner Artur Kulik dośrodkował, a do siatki strykowian strzałem głową trafił Rafał Świątek. To jednak wszystko, na co tego dnia było stać "Zielonych". Ostatnie minuty Włókniarz grał w osłabieniu, ponieważ sfaulowany Kulik nie był w stanie kontynuować gry, a wszystkie zmiany zostały wykorzystane.

Zjednoczeni Stryków - Włókniarz 3:1 (1:0)
  1:0 - Bartosik (9), 2:0 - Bartosik (52), 3:0 - Król (55), 3:1 - Świątek (79).
  Włókniarz: Rzeźniczak - Pietras (74 Janasiak), K.Kosmala, Kurzawa, M.Kosmala (46 Olszewski) - Świątek, I.Grącki (46 Kulik), Rozwandowicz (58 Bronka), Gorący - Kozłewski, Sulima.
 Żółte kartki: Kozłewski, Gorący, Kurzawa, Sulima.

Za tydzień Włókniarz podejmował będzie zespół Pogoni Zduńska Wola.